USLOVI ZA PRELAZAK NA BUDZET

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: USLOVI ZA PRELAZAK NA BUDZET

Počalji  Gah-gah taj Pon Sep 08, 2008 1:33 am

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! I ja se pridruzujem slavlju! Twisted Evil
Gah-gah

Broj poruka : 81
Godina : 29
Datum upisa : 21.12.2007

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pon Sep 08, 2008 1:51 am

Dobrodosla u klub Twisted Evil
Angel22

Broj poruka : 434
Godina : 30
Datum upisa : 31.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tomash taj Pon Sep 08, 2008 11:10 pm

Nemojte paliti fakultet,moze da se zadesi u njemu dekan! pig Twisted Evil
Tomash

Broj poruka : 11
Datum upisa : 06.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mira taj Sre Sep 10, 2008 10:10 pm

Dobicemo odgovor od ministarstva najranije u petak!Ako ne bude pozitivan moramo nesto da preduzmemo!
Nije fer ovo sto nam rade,moramo da se pobunimo!!! Mad

Mira

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tomash taj Čet Sep 11, 2008 11:19 am

U petak bi mogli najranije da saznamo,u ponedeljak,dan pre upisa,najkasnije.
Znajuci kakvi su banditi,pretpostavljam da ce nam u ponedeljak posle podne reci da nema nista od prelaska na budzet,i buduci da je dan nakon toga uplata,sigurno necemo uspeti da se organizujemo za pobunu.
Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Tomash

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Čet Sep 11, 2008 11:38 am

Tomash trebalo bi napraviti skup u petak, pa ako treba i u ponedeljak. Ako se zna da se ceka dopis iz ministarstva ne vidim razloga da oni zure sa tom odlukom o rangiranju... U krajnjem slucaju mozete se dogovoriti da ne platite nista dok ne stigne dopis, ali onda morate biti jedinstveni i istrajni u tome.
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Čet Sep 11, 2008 2:22 pm

Ljudi dajte da skupimo sto je vise ljudi moguce i da budemo spremni za protest ako od budzeta ne bude nishta!!!!

dedamraz

Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mira taj Čet Sep 11, 2008 7:22 pm

Najbolje sacekati sutra!A onda ako ne bude kako mi hocemo moramo da se okupimo!Neka to bude prvi dan nastave,ponedeljak!Nemamo izbora ili?

Mira

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neiw taj Čet Sep 11, 2008 8:47 pm

Lazar ::na sednici nastavno naucnog veca koja je odrzana negde krajem juna jedna od tacaka je bila odluka o skolarinama za sledecu godinu. Usvojene su cene ali takodje je Dekan izvestio Nastavno naucno vece da je Slavko Karavidic (pomocnik ministra prosvete) potvrdio da je ugovor koji su napravili studenti sa Ministarstvom 2007 godine jos uvek vazeci u delu koji se odnosi na uslove prelaska na budzet

svezije informacije

U cetvrtak 04. IX 2008. odrzana je sednica Nastavno naucnog veca na kojoj su odlucivane kvote za upis na fakultet. Kako fakultet nije formalno dobio odluku ili resenje i sl od Ministarstva usvojeno je da se prima 145+29=174 studenta na budzetu. Postoji i pojasnjenje *dodatak odluke koji je usao u zapisnik da kad Ministarstvo to i formalno potvrdi moguce je ovu kvotu i promeniti (samo ne znam kad - upis do 15. IX ministar na odmoru dekan na venecijanskom bijenalu ko da bilo sta odluci)

Oni su kao raspolozeni da sve urade u korist studenata ali eto nema formalne odluke Ministarstva a Fakultet sve sto radi mora da radi po zakonu i sl ????????

Mislim da je ovo cista zavlakusa ali... sta sad. Ceka se razvoj dogadjaja mada bi recimo razmisljam mogli da napravimo jedan skup ispred ministarstva ako ovo sve i dalje ide ovim tokom i aktivirati novinare (samo na to reaguju) samo kad oktobarski rok i sl.

Možda je i najbolje da se organizuje neki skup ispred ministarstva, da se traži prijem kod ministra, ili njegovog zamenika, da se KONAČNO razreši šta i kako... Prema nama se ponašaju kao da smo mala deca, obećaju sve i onda samo nestanu... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
neiw

Broj poruka : 142
Datum upisa : 18.12.2007

Pogledaj profil korisnika http://www.myspace.com/stevan1988

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gah-gah taj Čet Sep 11, 2008 8:53 pm

Stigla mi je poruka od jedne koleginice: "u pon ce se konano znati sta ce da bude, pokusacemo da odlozimo upis, a ako bude bilo problema idemo ispred ministarstva u utorak...."

mislim da treba reagovati pre!
Gah-gah

Broj poruka : 81
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Čet Sep 11, 2008 10:26 pm

Kolege ja sam za da se ide u ponedeljak ispred ministarstva i da se PROTESTUJE, da skupimo sto je vise ljudi moguce i da idemo!!!!!!!!

dedamraz

Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tomash taj Pet Sep 12, 2008 12:46 am

Slazem se. What a Face
U koliko sati bi to bilo u ponedeljak? Posle podne prvi cas u ovoj godini imamo kod @#$#$@&*.
Potrebno je obavestiti i novinare. bounce
Da li ljudi koji su zadnji put pregovarali sa dekanom raspolozeni da nas i sada predstavljaju Question
Tomash

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  CvRc taj Pet Sep 12, 2008 2:52 pm

Na FONu protestvuju jer i uprava tog fakulteta trazi da se samo sa 60 poena upisuje II godina. Kod njih se ne pravi pitanje oko 20 procenata koliko ce ih sa samofinansirajucih preci na budzet + izgubljena budzetska mesta. Isto je tako i na visoj Medicinskoj u Zemunu.. Sigurno ima jos fakulteta koji primenjuju taj deo zakona o 20%...
Nije mi jasno da se stalno pominje da na drugim fakultetima svi koji ociste godinu prelaze na budzet? Verovatno to i jeste tacno, ali se postuje zakon o 20% jer kada saberes one koji izgube budzet i dodas na to 20% mesta od broja budzetskih studenata i bice dovoljno da na vecini fakulteta samofinansirajuci koji ociste i predju na budzet jer ih vise od tog broja i nece ocistiti.. I na gradjevini je tako, sa 43 se prelazi na budzet, ali zato sto im se to uklapa u tu brojku, ne zbog toga sto je uslov 43poena sakupiti... E sad ko je nama kriv sto smo upisali fakultet na kom skoro svi ociste godinu. Smile
Raspitajte se za jos neki fakultet, lici mi da od situacije "samo je kod nas tako" nema nista...

CvRc

Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tomash taj Pet Sep 12, 2008 3:55 pm

Ne radi se o 'samo je kod nas tako'.
Radi se o tome da su nam ugovor poturili na sam dan upisa,kada su im nase pare vec legle na racun.
Radi se o tome da je u onim propagandnim materijalima koje smo kupili,jasno pisalo da svako ko ocisti godinu prelazi na budzet.
Radi se o tome da nam je nakon zadnjih protesta potvrdjeno i od dekana i od ministarstva da ko ostvari 60 espb prelazi na budzet Exclamation
Tomash

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  CvRc taj Pet Sep 12, 2008 4:00 pm

CvRc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pet Sep 12, 2008 4:08 pm

Cvrc, moj savet ti je da procitas zakon o visokom obrazovanju koji se tice tog dela koji pominjes. Ukratko cu reci, imas fiksni broj mesta na budzetu, koji se ne moze menjati, i moze uvecati u narednoj godini za 20%. Koliko znam ovaj deo zakona se niko strikno ne pridrzava, jer sam i zakon ima manu, pa se svi ustrucavaju da ga primene. Takodje taj zakon koji pominjes nalaze da svi moraju da ostvare 60 espb da bi nastavili dalje bez obzira na status(nema prenosenja ispita). Zato se odlucilo u rekotoratu zbog veoma lose proalznosti (samo 16% je ocistilo sve u roku) prosle godine da taj deo zakona bude van snage za neki period od par godina, da bi se razmislilo o mogucoj promeni zakona. Zakon pravi cistu diskriminaciju jer ako je neko na budzetu on moze i biti sa prosekom 6.0, a neko sa samof. ko ima 9.0 i dalje ce placati. To nije ok jer se zakonom htelo postici da najbolji studenti budu na budzetu. Kada bi eventulano rangiranje bilo cele generacije bilo bi iole postenije nego ova varijanta koju zeli da sprovedu ovi sa nase ustanove. Uzmi primer Pravnog fakulteta, da li ti ocekujes da svi ociste godinu, pa da se rangiraju sa samof., koliko znam vrlo tesko ko moze da da sve u roku na tom fakultetu. Da li si svestan da predmet Rimsko pravo jedva svi mogu da poloze u ona tri roka, i veliki broj ga prenosi u narednu godinu. To sto pominjes sta se desava na drugim fakultetima ne mora znaciti da je pravilo 20%, ali doduse prema tezini predmeta koje imaju odlucuju da se smanji broj potrebnih kredita da bi se moglo nastaviti na budzetu i preci na budzet. Jos jedan problem je sto niko od nase uprave nije odgovorio sto je 3000 eura skolarina, gde ide taj novac. Kada bi na nivou univerziteta skolarine bile uskladjene sa primanjima u Srbiji, onda bi se moglo reci da bi neka cena studija bila opravdana. Ovako je izuzetno naduvena cifra i prilciino nerealna za ono sto daju i pruzaju.
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pet Sep 12, 2008 4:09 pm

Cvrc, Lazar je rekao da je ta odluka donesena bez dopisa iz ministarstva, ali kad stigne dopis da ce promeniti odluku. To svakako ne znaci da je gotovo...
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tomash taj Pet Sep 12, 2008 4:11 pm

Do djavola,moramo se za ponedeljak organizovati sto pre.
Pametni su studenti u Atini,kada fucks pocne da ih kara,karaju i oni fucks.
Tomash

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  CvRc taj Pet Sep 12, 2008 4:33 pm

Pise da je odluka donesena u cetvrtak, 4.09. a danas je objavljena tek! Sta su cekali 8 dana?
Mozda im je danas stigao dopis iz ministarstva, rekli su da ce stici danas ili u ponedeljak?

Cekaj tvoj savet mi je da procitam taj zakon jer sam pogresno napisao sta?!?!?!
I lepo si rekla da se u rektoratu odlucilo da ove godine sa 43 kredita moze da se upise II godina, u rektoratu se NIJE odlucilo nista o promeni dela zakona o rangiranju!!!
A sto se tice rangiranja, delom si u pravu, ali zamisli u sta bi se pretvorio fakultet kada bi 200 ljudi jurilo prosek, zamisli ziveti i raditi u takvoj sredini! Imas studio u kom dobijes 10 ladno, a u drugom majkas za devetku! Ni to ne bi bilo fer, i onda bi mika protestvovao jer hoce kod zike jer zika daje desetke ko od sale... i tako u nedogled...
I da dodam: TREBA IH JURITI I SMARATI I UCENJIVATI I PROTESTVOVATI ZBOG SKOLARINE!!!!!!!!!! UCUTKAJU NAS I ZAMAZU OCI NECIM DRUGIM CIM SE POMENU 3000EVRA!!! MORAJU, ALI MORAJU DA DAJU SPECIFIKACIJU TROSKOVA ILI KAKO SE VEC TO ZOVE! Pa poslao nas je na ministarstvo zasto? -Da se okanimo njega i protesta ispred fakulteta!

Kada su ga pitali za skolarinu on samo sto nije rakao moze mi se, ako vam se ne svidja idite u kosovsku mitrovicu!!! I ZBOG TOGA NIKO NE PROTESTVUJE, ALI O ZAKONU KOJI JE DONELA VLADA RS se protestvuje jer je dekan rekao da ako ih izgnjavimo dobijamo pare!!! Pa njemu te pare opet idu, alo, opet ce oni izvuci korist od nas! Njih briga da li ja dam pare iz dzepa ili da ministarstvo umesto mene!

CvRc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pet Sep 12, 2008 4:47 pm

Cvrc, kao prvo nije rekla nego rekao! Drugo prosle godine, znaci april 2007. godine bila je blokada rektorata, posle te blokade odrzana je sednica istog tog tela na kojoj je odluceno da se zamrzne ta prica oko rangiranja u narednih nekoliko godina. Svi dekani su se slozili i potpisali dokument, pa i Mako. Taj dokumet se verovatno nalazi na sajtu ministarstva ukoliko ga nisu sklonili, pisale su novine, a ko meni ne verujes mozes slobodno da pitas i ljude sa drugih fakulteta koji su ucestvovali u blokadama, ne samo rektorata, nego i ostalih fakulteta. Za ocene, to se izvoli obrati prodekanu za nastavu ili dekanu, a ne meni. Meni su jasne mnoge stvari koje se desavaju na ovoj nasoj usatnovi i mnogo sam upuceniji u to kako funkcionisu. Ako se oni ne pridrzavaju tog svog potpisa to je posebna prica, ali taj dokument moze da se iskoristi da se trazi da ispune to sto su potpisali. Taj zakon nalaze da svi na nivou univerziteta treba da ostvare 60 kredita, sto je neizvodljivo na svim fakultetima!!! To sto je kod nas prolaznost 85% ne znaci da se rangiranje kod nas moze sprovesti, a na Pravnom ne. Zakon je jednak za sve, a los je i treba ga menjati sto pre, a takodje ne moze da na jednoj ustanovi da vazi a na drugoj ne!
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zmychek taj Pet Sep 12, 2008 4:55 pm

Gledam sta pricate i pocinjem da umirem od smeha... Vasoj (decijoj) naivnosti nikad kraja. Pa zar vi stvarno mislite da cete nesto uspeti? Gledam vase nasmejane face posle onoga sto je dekan rekao i mislim se "u kakvom okruzenju ja to studiram?" Dekan vam nije ni dao papir sa potpisom na kome pise da on potvrdjuje da ce preci svi na budzet. Ponadali smo se, i? Sta smo dobili? Nije vredelo sto sam rekao da moramo imati dokument... Sada su i dokumenta za ministarstvo ostavljena dekanu... Mislite li da ce da ih preda? Sta mislite da mu je draze: vase pare ili to da svi budete na budzetu? Jer, razlika je u tim parama, znate...? I sta sad mislite da cete postici u ponedeljak, utorak ili kad vec? Sta? Da nas puste sve na budzet? Kolege, molim vas onako najiskrenije, da odrastete sto pre!!!
Zmychek

Broj poruka : 19
Datum upisa : 23.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pet Sep 12, 2008 5:03 pm

Zmychek ako tako mislis slobodno pljuni 3000 eura pa studiraj kao odrastao. Ja sam pokusao da i ranije skrenem paznju na neke stvari. Ionako ovde vazi pravilo ako cutis znaci odobravas. Pa vi vidite sta cete. Sa srecom onda.
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zmychek taj Pet Sep 12, 2008 5:07 pm

Angel imas problem... Mislis da si najbolji u svemu i da zato sto si ti dobio sve sto si hteo mozes sada da pljujes po tudjim misljenjima. Zao mi te je, ali takvi kao ti ce lose proci...
A sad kad si me povukao za jezik, odmah da ti kazem da nisi u pravu... Ja sam izrazito protiv toga da se daje tolika skolarina za ono sto se dobija na fakultetu, ali ako ne mozes protiv jaceg, onda idi na nesto drugo... Nikome nije do davanja ponovo 3000 evra niti gubljenja godine zivota. Svima nama je jasno da smo u pat poziciji i da ne mozemo ni napred ni nazad. A ako ti mislis da si dovoljno pametan da mozes nesto da promenis, izvoli, gledam...
Zmychek

Broj poruka : 19
Datum upisa : 23.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pet Sep 12, 2008 5:13 pm

Ja se vec dve godine borim protiv toga, za tvoju informaciju. Cak vise podrzavam ovu borbu, ali kada vidim takve stavove onda jednostavno ako je neko skeptik a nece nista da poduzme oko toga, i ja tu nista ne mogu. I ja nikoga nisam pljuvao, niti sam dobio sve sto sam trazio, niti sam ista trazio.
Imate obecanje za taj dopis, koji treba da stigne. Vise puta sam naveo i dokument iz rekotorata koji je Mako potpisao. To je dovoljno razloga da se nesto konkretno uradi.
Hvala ti na otvorenim pretnjama i zeljama, i procenama.
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  CvRc taj Pet Sep 12, 2008 5:18 pm

TOMAHS, U PROPAGANDOM MATERIJALU KOJI SI KUPIO ZA 1500 DINARA, NA STRANI 58, NA DNU, POSLEDNJA DVA REDA, PISE SLECE:

Student koji se sam finasira i koji u toku skolske godine ostvari 60 ESPB bodova iz tekuce godine studijskog programa, MOZE da se u narednoj skolskoj godini finansira iz budzeta!
Pravo iz stava 3. ovog clana student ostvarije AKO SE RANGIRA u okviru ukupnog broja studenata cije se studije finansiraju iz bidzeta na nacin i po postupku utvrdjenim opstim aktom visokoskolske ustanove!!!
proveri ako ne verujes

MOLIM VAS da ne pominjete taj papir koji ste dobili 5 minuta pred upis! Pisalo je sve i u propagandnom materijalu, ali nije imao ko da procita i to niko nece da prizna!!!

CvRc

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics