USLOVI ZA PRELAZAK NA BUDZET

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: USLOVI ZA PRELAZAK NA BUDZET

Počalji  Zmychek taj Pet Sep 12, 2008 5:20 pm

Angel22 ::Ja se vec dve godine borim protiv toga, za tvoju informaciju. Cak vise podrzavam ovu borbu, ali kada vidim takve stavove onda jednostavno ako je neko skeptik a nece nista da poduzme oko toga, i ja tu nista ne mogu. I ja nikoga nisam pljuvao, niti sam dobio sve sto sam trazio, niti sam ista trazio.
Imate obecanje za taj dopis, koji treba da stigne. Vise puta sam naveo i dokument iz rekotorata koji je Mako potpisao. To je dovoljno razloga da se nesto konkretno uradi.
Hvala ti na otvorenim pretnjama i zeljama, i procenama.

Ja sam ti rekao kako stvari stoje... Nisam ti pretio. Bolje skeptik nego lupati glavom u zid i davati pare ni za sta!
Zmychek

Broj poruka : 19
Datum upisa : 23.01.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Zmychek taj Pet Sep 12, 2008 5:27 pm

CvRc ::TOMAHS, U PROPAGANDOM MATERIJALU KOJI SI KUPIO ZA 1500 DINARA, NA STRANI 58, NA DNU, POSLEDNJA DVA REDA, PISE SLECE:

Student koji se sam finasira i koji u toku skolske godine ostvari 60 ESPB bodova iz tekuce godine studijskog programa, MOZE da se u narednoj skolskoj godini finansira iz budzeta!
Pravo iz stava 3. ovog clana student ostvarije AKO SE RANGIRA u okviru ukupnog broja studenata cije se studije finansiraju iz bidzeta na nacin i po postupku utvrdjenim opstim aktom visokoskolske ustanove!!!
proveri ako ne verujes

MOLIM VAS da ne pominjete taj papir koji ste dobili 5 minuta pred upis! Pisalo je sve i u propagandnom materijalu, ali nije imao ko da procita i to niko nece da prizna!!!

Ziva istina, sve ste znali... Sta sad trazite?
Zmychek

Broj poruka : 19
Datum upisa : 23.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Pet Sep 12, 2008 5:35 pm

Dajte da protestujemo, da se nadjemo u ponedeljak u 12h ispred ministarstva i da protestvujemo!!!
Ovo predlog, ako hocete, dajte zovite sve koje znate i dajte da idemo vec jednom!!

Prosledite ovo na sve mailove, face-ove, space-ove, i zovite ljude!!!!!!!

dedamraz

Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Lazar taj Pet Sep 12, 2008 6:01 pm

ovo je ono (manje vise) sa cim idemo (dajte predloge za poboljsanje)

Osnovni Zahtevi

I godina (generacija upisana prvi put u prvu godinu 2007/2008)

- upis na II godinu studija u statusu finansiranih iz budzeta republike svih studenata koji osvoje 60ESPB bez rangiranja (prema sporazumu sa ministarstvom i obecanju Fakulteta koje je izrečeno na sednici NNV)

II godina (generacija upisana prvi put u prvu godinu 2006/2007)
- utvrdjivanje uslova (opsti uslovi, broj studenata, plan i program) za upis na diplomske akademske studije master 2009/2010

III godina (generacije upisane prvi put u prvu godinu 2004/2005 i 2005/2006)
- povecanje kvote za 20 studenata (ukupno 260) prema sporazumu sa Ministarstvom i prema prethodno predlozenim kvotama u Senatu

Dodatni zahtevi (osnovne i diplomske studije)
- unapredjenje organizacije nastave (realizacija nastave iskljucivo prema usvojenom nastavnom planu i programu uz redovno odrzavanje Veca godina)
- prepoznavanje novih zvanja bechelor i master u propisima i zakonima Republike (licence IKS)
- obezbedjivanje studentskog servisa

Lazar
Admin

Broj poruka : 121
Datum upisa : 26.10.2007

Pogledaj profil korisnika http://arch.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Pet Sep 12, 2008 6:06 pm

Zmychek ::Angel imas problem... Mislis da si najbolji u svemu i da zato sto si ti dobio sve sto si hteo mozes sada da pljujes po tudjim misljenjima. Zao mi te je, ali takvi kao ti ce lose proci...

Ovo je tvoja otvorena pretnja prema meni, ako imas nesto licno protiv mene, nemoj koristiti forum za to, nego mi reci u lice. Ja znam o cemu pricam, i ponavljam nikog nisam pljuvao, ali to sto je danas okaceno na sajt se tice svih godina, ne spominje se samo prva. Na mojoj godini pise 240+48 sto je najveca budalastina kada ce svi da nastave u istom statusu ukoliko su sve polozili.
Slazem se sa dedamrazom da treba poduzeti neki skup i ne dozvoliti na taj nacin da sprovedu taj plan u delo. Organizujte se vi, koliko sam cuo i treca godina ce isto, a verovatno i mi, da najzad izguramo neke stvari na cistac.
Angel22

Broj poruka : 434
Godina : 30
Datum upisa : 31.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Pet Sep 12, 2008 6:07 pm

Kad idemo gde idemo!!!!! LAZARE

dedamraz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Lazar taj Pet Sep 12, 2008 6:28 pm

Ideja je da se u ponedeljak jos jednom pita Dekan i da kaze sta ima o svemu ovome a onda da se izjavi da je to sve neprihvatljivo i da ce studenti pokusati samostalno da nadju resenje (ovo se desava ujutro). Obavestcei se svi studenti i ... u utorak protest (u pon ce se spontano videti kada gde itd)

Ukoliko se nesto preokrene - Dekan napravi odluku koja odgovara zahtevima i sl... Svi srecni i zadovoljni... krecemo u novu skolsku godinu...

Lazar
Admin

Broj poruka : 121
Datum upisa : 26.10.2007

Pogledaj profil korisnika http://arch.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Pet Sep 12, 2008 6:33 pm

Ja licno mislim da je kasno za protest u utorak, da to treba odmah da se organizuje posle dekanovog izjasnjenja i da se trci do ministarstva!!!

dedamraz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mira taj Pet Sep 12, 2008 9:14 pm

Slazem se!Moramo jos u ponedeljak da reagujemo!!Ne smemo da cekamo!!!
Dekan nas je zeznuo! u ministarstvo nije nista stiglo!! Oni ne znaju nista o nasem problemu!

Mira

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Pet Sep 12, 2008 10:05 pm

To i ja kazem, samo nema kome da pricam, svi cekaju zadnji trenutak!!!! Ako neka cekaju, to ce i da docekaju!!!!!!!!!!!!!!!!!1

dedamraz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bukinjo taj Sub Sep 13, 2008 1:09 pm

A protest se planira na osnovu onih malopre napisanih stavki? Tako Lazare??

ima logike, i treba se skupiti...

e sad, za nas koji smo sad treca, sta meni znaci definisanje mastera za nas, ako kazu, 6000e skolarina, 20 na budzet, ostali placaju, i to je to....
ako je to nas uslov, samo definisanje, onda nismo mnogo napravili....

ne znam...

Bukinjo

Broj poruka : 126
Datum upisa : 24.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hugsy taj Sub Sep 13, 2008 1:16 pm

Dobih poruku:
Strajk: ponedeljak ispred faksa u 10h.
Salji dalje i pridruzi se!
hugsy

Broj poruka : 60
Godina : 28
Datum upisa : 05.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  MaXx_! taj Sub Sep 13, 2008 2:15 pm

Lazar ::ovo je ono (manje vise) sa cim idemo (dajte predloge za poboljsanje)

Osnovni Zahtevi

I godina (generacija upisana prvi put u prvu godinu 2007/2008)

- upis na II godinu studija u statusu finansiranih iz budzeta republike svih studenata koji osvoje 60ESPB bez rangiranja (prema sporazumu sa ministarstvom i obecanju Fakulteta koje je izrečeno na sednici NNV)

- utvrdjivanje uslova (opsti uslovi, broj studenata, plan i program) za upis na diplomske akademske studije master 2009/2010

III godina (generacije upisane prvi put u prvu godinu 2004/2005 i 2005/2006)
- povecanje kvote za 20 studenata (ukupno 260) prema sporazumu sa Ministarstvom i prema prethodno predlozenim kvotama u Senatu

Dodatni zahtevi (osnovne i diplomske studije)
- unapredjenje organizacije nastave (realizacija nastave iskljucivo prema usvojenom nastavnom planu i programu uz redovno odrzavanje Veca godina)
- prepoznavanje novih zvanja bechelor i master u propisima i zakonima Republike (licence IKS)
- obezbedjivanje studentskog servisa
vezano za II godinu, iliti sad vec III-cu...zahtev da se prepisu pravila od generacije 2005. odnosno sadasnje I godine mastera...tj, broj studenata na budzetu 260...
MaXx_!

Broj poruka : 41
Datum upisa : 26.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Sub Sep 13, 2008 2:49 pm

Mislim da je ovo bolja formulacija zahteva:
Svi koji ostvare 180 espb, bez obzira na prosek, nastave automatski diplomske akademske studije u statusu studenta finansiranog iz budzeta
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Bukinjo taj Sub Sep 13, 2008 4:41 pm

upravo i ja to ocu da kazem...
a to je potpuno drugacije od ovog sto je napisano...
definisanje uslova ce sigurno da se desi kad tad, nama je bitna sama definicija istog....

Bukinjo

Broj poruka : 126
Datum upisa : 24.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Sub Sep 13, 2008 5:19 pm

Bukinjo cini mi se da je Lazar postavio uopsteno pitanje "Sta mi zelimo", pa naveo teme o kojima treba razmisljati...Mislim da ova formulacija koju sam rekao je najbolja jer odgovara na uslove upisa i broj studenata... Plan i program to je komplikovanije pitanje: ono sto znamo jeste da postoji tri smera: Arhitektura (projektovanje), Arhitektonske tehnologije (konstrukcije) i urbanizam, a u fazi je nastajanja je i smer koji bi se bavio dizajnom (Pavic sa likovnog je nesto pricao o tome da se to za nasu generaciju moze dogoditi)... Takodje smatram da prema tome treba svi da tezimo... I da ce oko toga biti koncenzusa u generaciji... Foskula da bude kao sto je za 2005. generaciju, koju je Maxx naveo, ne bih trcao pred rudu jer se ne zna konkretno sta ce biti sa njima, da li ce svi biti na budzetu ili ce biti manji deo na samof... Takodje i cifra 260 ljudi ne bi trebalo da se uzima jer nas sa ponovcima ima oko 280, i verovatno ce se kretati oko tog broja i u trecoj godini - gore ili dole svejedno... Bitno je da ko ostvari 180 kredita predje na budzet na master + da oni koji dolaze na nas fax mogu da se upisu ali da mi imamo prednost posto smo ovde zavrsili OAS... U svakom slucaju u ovoj definiciji lezi zec Smile
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gah-gah taj Sub Sep 13, 2008 7:40 pm

Samo da napomenem da je i prva zainteresovaan za pitanje mastera! Twisted Evil I sta smo odlucili? Ponedeljak ili utorak? I idemo svi? Sve tri godine?
Ja imam motike, vi nabavite kuke i krecemooooooooooooo! Twisted Evil
Gah-gah

Broj poruka : 81
Godina : 29
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  dedamraz taj Sub Sep 13, 2008 7:57 pm

Ljudi ja sam za ponedeljak u 12, tjs kad se zavrsi razgovor sa dekanom i odmah posle toga na ulicu, ili ispred ministarstva, amf holl! Nebitno je samo da se STRAJKUJE. Neka kaze neko sta je konacno, da znam hocu da zovem ljude sa drugih faxova

dedamraz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  MaXx_! taj Ned Sep 14, 2008 12:10 am

Angel22 ::II godina (generacija upisana prvi put u prvu godinu 2006/2007)

Mislim da je ovo bolja formulacija zahteva:
Svi koji ostvare 180 espb, bez obzira na prosek, nastave automatski diplomske akademske studije u statusu studenta finansiranog iz budzeta

stavljam potpis...
MaXx_!

Broj poruka : 41
Datum upisa : 26.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Mira taj Ned Sep 14, 2008 2:22 pm

Strajk je sutra ispred faxa u 10h cheers Obavestite sto vise ljudi!!!!!

Mira

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  hugsy taj Ned Sep 14, 2008 3:21 pm

Blokada fakulteta!
hugsy

Broj poruka : 60
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Ned Sep 14, 2008 3:25 pm

"Ajmo svi zajedno, fakultet da blokiramo!!!"
cheers cheers cheers
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Marinche88 taj Ned Sep 14, 2008 5:25 pm

znaci strajk! Ljudi jel i to konacno da strajkujemo! Razgovarala sam sa sekretarom fakulteta i rekao je da ne brinem! Da su uputili molbu ministarstvu prosvete da nas puste da prodjemo na budzet svi! Ne znam da li ne zavlaci samo!
Ako cemo da strajkujemo ajde bar da obavestimo sve kako bi ovog puta dobili konacan odgovor. I da svi znaju.
U ponedeljak najverovatnije svi dolaze na fax oko popodne jer nam nazovi "predavanja" pocinju oko 15h. Trebalo bi obavestiti ljude kada da dodju.Da nas bude sto vise.

Marinche88

Broj poruka : 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tomash taj Ned Sep 14, 2008 7:34 pm

Sutra u 10 ,svi ispred fucksa Exclamation Exclamation Exclamation
Ne nasedaj na sekretarske price.
Zapravo,mozes da ih koristis kao pouzdan izvor informacija,jerbo ono sto oni kazu sigurno nije tacno.
Tomash

Broj poruka : 11
Datum upisa : 06.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gah-gah taj Ned Sep 14, 2008 10:23 pm

Samo da ponovimo: SUTRA (PONEDELJAK) U 10H ISPRED FAKULETA! DOBRODOSLI STE DA DODJETE I PRUZITE NAM PODRSKU! Smile
Gah-gah

Broj poruka : 81
Godina : 29
Datum upisa : 21.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh