studiranje arhitekture u inostranstvu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

studiranje arhitekture u inostranstvu

Počalji  ocelot taj Uto Nov 11, 2008 6:06 am

ukoliko ima nekog ko ima iskustva studiranja aritekture van srbije voleo bih da čujem kako sve to funkcioniše

ja ću drugi put pokušati da upišem ovaj beogradski,ali sa roditeljima razmatram mogućnost da pokušam negde gde fakultet ne liči na beogradski (znate na šta mislim)

bilo bi mi korisno ukoliko neko ima informacije o studiranju u pragu pošto je meni to najbliža varijanta

hvala Wink
ocelot

Broj poruka : 67
Datum upisa : 11.07.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: studiranje arhitekture u inostranstvu

Počalji  Mica taj Pet Nov 14, 2008 5:51 pm

Zasto bas u Prag? Ima toliko drugih opcija?
Svi smo svesni koliko je ovaj fakultet los, mada, ako uzmemo u obzir da je omladina sve vise lenja, onda i ovaj fakultet deluje kao nesto sto je jako tesko i nedostizno. U inostranstvu je daleko ozbiljnije, ali i konkretnije. Ne rade se projekti koji nikada nece biti izgradjeni, niti se prave idealna naselja... Tamo se uci praksa, a ovde se studentima zamazuju oci!!! Uzmi na primer i master kod nas - rade se neki projekti za koje nece nikada biti investitora, a proizvode se diplomirani arhitekti koji sutra nece znati sta se kako radi...
Uostalom, ekonomska kriza je uveliko zakucala na vrata Evrope! Mani se arhitekture i idi na nesto konkretno!!! Od ovoga se 'leba neces najesti (veruj mi, u porodici imam 4 arhitekte i znam kako to izgleda). Ovi sto su nesto uspeli, oni nemaju ni kuceta ni maceta, vec samo svoje projekte i gomilu ljudi oko sebe koji ih ne razumeju!
Mica

Broj poruka : 104
Datum upisa : 24.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ocelot taj Sub Nov 15, 2008 8:04 pm

prag mi je trenutna opcija zbog prijatelja mojih roditelja koji tamo žive,ali ništa još uvek nije sigurno pa se zbog toga na vreme rasitujem..

teško da će mene neko da nabedi da se udaljim od arhitekture..još od petog razreda smaram ljude oko mene i stvano sam zainteresovan za arhitekturu!
jedino me meteorologija pored arh zanima,ali to tek nije isplativo..a i sam program faxa mi je manje zanimljiv nego arh

svejedno,hvala na informacijama
ocelot

Broj poruka : 67
Datum upisa : 11.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  storm_raider1 taj Čet Okt 08, 2009 11:43 am

Jedan kolega sa trece godine mi je nedavno rekao da Nemci daju neverovatne stipendije za studente koji imaju polozen Nemacki, sto znaci da ako imate neku diplomu za nemacki jezik, imacete i zagarantovanu stipendiju, a i poznato je da su nemacki tehnicki fakulteti menju najjacima u Evropi...
Postoje opcije i u Barceloni, Milanu, Becu...
storm_raider1

Broj poruka : 41
Godina : 27
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics