pripreme(lola ili fakultet)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

pripreme(lola ili fakultet)

Počalji  alekb taj Sre Sep 23, 2009 12:22 am

U velikoj sam dilemi kod koga da idem na pripreme, cula sam da je i na fakultetu i kod Lole dobro, pa me intresuje sta Vi mislite, molim vas odgovorite ako znate bilo sta, hitno mi je, jer su pripreme kod lole vec pocele, a ja se jos nisam odlucila. Rolling Eyes
alekb

Broj poruka : 24
Godina : 26
Datum upisa : 05.09.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: pripreme(lola ili fakultet)

Počalji  tinchi taj Sre Sep 23, 2009 10:01 am

Ja iskreno ne znam ko je Lola, mada sam chula za njega, i osim nekih bzvz prozivki, nisam chula nishta loshe. (a i te prozivke su neosnovane,garant) Uglavnom, ja ti ne bih preporuchila fakultet, iz vishe razloga (koje ne bih bash da napishem,ali veruj mi). I ja tek treba da pochnem sa spremanjem, i razmishljala sam o pripremama na fakultetu i shvatila da je to veeeelika glupost. Ne znam kako stojish sa crtanjem, ali ako ti je to najbitnije da spremish NEMOJ da se spremash na faxu. Mislim da je svako ko sprema privatno (posebno neko za koga su ljudi chuli – kao Lola ili Djura…-) bolji nego fakultet. Eto Smile Nadam se da sam pomogla bar malo...
tinchi

Broj poruka : 21
Datum upisa : 20.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Sre Sep 23, 2009 11:07 am

Pazi, ako odes kod bilo kog privatnog pripremaca, rad se odvija u malim grupama tako da pripremaci mogu svakog da obidju i svakog dobro pripreme + kosta oko 500-700 eura (ako neko tacno zna cenu, neka me ispravi, ja sam davno zavrsio tu pricu sa prijemnim). Na fakultetu broj ljudi moze doci i do 200 cak a ima 4 profesora koji vode crtanje, i 3-4 za matematiku i logiku prostora. Dakle zaista ima veliki broj ljudi i moze se desiti da te ne obidju svaki put i da ti ne posvete previse paznje + kosta 1500 eura.
Sto se tice prica o pojedinim pripremacima, ima i istine u pojedinim stvarima a ima i napumpanih stvari, no, nije ni vreme ni mesto sad da se o tome ovde polemise. U svakom slucaju, moje misljenje je da je najbolje kod privatnog profesora spremanje (cika Mika Canak, Kekovic, Marija, Lola, ... itd.). To ne znaci da su profesori na fakultetu losi, ja ih poznajem sve, neki su mi drzali vezbe i predavanja na fakultetu, ali zaista ne moze bas kvalitetno da se radi sa tolikim brojem ljudi.
Valjda sam uspeo malo da razjasnim neke stvari Smile
Angel22

Broj poruka : 434
Godina : 30
Datum upisa : 31.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alekb taj Sre Sep 23, 2009 5:04 pm

Hvala vam Very Happy i meni deluje da je bolje da idem kod pivatnog profesora jer mislim da je atmosfera opustenija, a i cula sam za to da ovi sa fakulteta nekada ne posvete dovoljno paznje svima podjednako, ali sam isto tako i cula da nekada pred kraj priprema (u maju) ovi sa fakulteta navogeste sta ce biti, a i daju poneko pitanje zato se u sustini i dvoumim. Sto se tice crtanja mislim da mi dobro ide, a u svakom slucaju dacu maksimum kod koga god budem isla. I kad vec pricamo o prijemnom procitala sam ovde na forumu da se ne daje klasicna skolska stereometrija nego unija i presek, nisam sigurna da li se to odnosi na upisivanje jednog tela u drugo ili to znaci nesto drugo, da li vi mozda znate nesto o tome?
alekb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica11 taj Sre Sep 23, 2009 5:50 pm

Postoji skraceni kurs u maju, tad cu ja bar ici bas zbog tih priprema i gotovo simulacije prijemnog
Milica11

Broj poruka : 26
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  alekb taj Sre Sep 23, 2009 6:13 pm

Znam cula sam da je to dobro,a da li mozda imas neki broj nekog privatnog profesora koji drzi pripreme, posto ja uopste ne znam kako da dodjem do njih, a htela bih jos malo da se raspitam dok ne odlucim gde cu?
alekb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Sre Sep 23, 2009 6:42 pm

alekb :: ... a i cula sam za to da ovi sa fakulteta nekada ne posvete dovoljno paznje svima podjednako, ali sam isto tako i cula da nekada pred kraj priprema (u maju) ovi sa fakulteta navogeste sta ce biti, a i daju poneko pitanje zato se u sustini i dvoumim...

Nikada ne daju uopste bilo kakva pitanja... Ono sto se desava jeste da prave simulacije prijemnog na kojim se pojavljuju zadaci tipa koji bi mogli biti na prijemnom. To je tkz. brzi kurs i ujedno zavrsni pred prijemni.
Mnogo se skupo prodaju zadaci za prijemni, to su nenormalne svote novca. Po tome je Djura bio poznat, dok je radio kao asistent na fakultetu i drzao pripreme, da je od pojedinih ljudi koji su bili u centralnoj komisiji nabavljao i placao zadatke... Cisto sumnjam da ce neko za dz da da kod nas na fakultetu... Ali od kad se posvadjao sa znacajnim ljudima na faxu, nije mogao vise da nabavlja, cak vise i ne radi kao ass. na fakultetu koliko mi je poznato...
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Milica11 taj Sre Sep 23, 2009 7:45 pm

Ja sam cula da je Djura jako dobar, ali i da se prepoznaju njegovi djaci jer svi isto crtaju, ne razvijaju svoj stil vec svi crtaju kao on... a i da je dosta Djurinih djaka '89. generacije bas zato i palo... a sad koliko je to tacno...?
Milica11

Broj poruka : 26
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Sre Sep 23, 2009 7:58 pm

Ne znam sad za 89. godiste, znam kad sam ja polagao prijemni 2006. godine da se tada posvadjao sa ovima na fakultetu i da od tada ne radi kao ass. Vrlo je interesantno da su tada bile i prve pripreme na faxu (ili su bar u tolikoj meri bile popularne po broju ljudi) i da se desila izuzetna velika prolaznost ljudi koji su se tu spremali a da je kod Djure bila izuzetna slaba prolaznost.
Da li je ok ili nije, to zaista ne znam, cak je podeljeno misljenje i ljudi koji su se kod njega spremali... To je sad diskutabilno...
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EddieMcCleister taj Čet Sep 24, 2009 3:13 pm

Једино што мислим да је добро (барем мени) код припрема на факултету је то што се привикнеш на амбијент, па кад дође време за пријемни, онда ти није све ново. Наравно, симулације пријемног су веома корисне, јер ти вежбаш како и на који начин да расподелиш одлучујућа 4 сата. Сматрам да су и предавања у амфитеатру релативно корисна јер се задаци раде на табли (тј. пројектору) и могуће су консултације с професорима. Највећа мана је у томе што професори цртања посвећују мало времена и то што сваки професор има своје виђење онога што нацрташ (мада можда и због тога сви развију свој стил, јер не знаш кога пре да слушаш).
EddieMcCleister

Broj poruka : 227
Datum upisa : 16.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Angel22 taj Čet Sep 24, 2009 3:46 pm

EddieMcCleister ::Једино што мислим да је добро (барем мени) код припрема на факултету је то што се привикнеш на амбијент, па кад дође време за пријемни, онда ти није све ново. Наравно, симулације пријемног су веома корисне, јер ти вежбаш како и на који начин да расподелиш одлучујућа 4 сата. Сматрам да су и предавања у амфитеатру релативно корисна јер се задаци раде на табли (тј. пројектору) и могуће су консултације с професорима. Највећа мана је у томе што професори цртања посвећују мало времена и то што сваки професор има своје виђење онога што нацрташ (мада можда и због тога сви развију свој стил, јер не знаш кога пре да слушаш).

To za ambijent se slazem, jos ako ste radili po razlictim salama gde se odrzavaju vezbe, to bio puno pogodak. Smile Dobro sto si rekao Eddie, posto si ti nedavno zavrsio tu pricu oko prijemnog Smile
Angel22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  EddieMcCleister taj Čet Sep 24, 2009 5:51 pm

Хвала Angel. Smile
Angel22 ::To za ambijent se slazem, jos ako ste radili po razlictim salama gde se odrzavaju vezbe, to bio puno pogodak. Smile Dobro sto si rekao Eddie, posto si ti nedavno zavrsio tu pricu oko prijemnog Smile
Нисмо радили по различитим салама, све је било у 301, само што су неки људи били радознали... Cool
EddieMcCleister

Broj poruka : 227
Datum upisa : 16.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu