Prosvijetlite ovu izgubljenu ovcicu :lol:

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Prosvijetlite ovu izgubljenu ovcicu :lol:

Počalji  Confused_gal taj Sub Dec 12, 2009 11:59 am

E ovako...
ja sam sada treci razred gimnazije i eto sinula mi ideja da me interesuje arhitektura Razz
znaci,mi nemamo tehnicko ni likovno,tako da sam sa tim imala iskustva samo u osnovnoj i moram reci da mi je tehnicko islo dobro ali umjetnicko crtanje sam izbjegavala i nekako se nikad nisam ni trudila,jer sam bila ubjedjena da to meni nikad nece trebati Suspect
e sad..zanima me sta je najvaznije za ovaj fax,da li nekakav prosjecan covjek moze da ga zavrsi i da li moram biti bas nadarena za crtanje? i kolika je mogucnost da za nekih 1.5 godinu savladam crtanje? cheers
takodje,koji su tu najvazniji predmeti,je li matematika ima bitnu ulogu ili vise nekakva sklonost i logika za crtanje?
u kojoj mjeri je uvedena bolonja,je li moras biti prisutan na predavanjima i da tako kupis bodove?
eto,to za sada. molim sto vise konkretnih i iskrenih odgovora.
hvala Wink

Confused_gal

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.12.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Prosvijetlite ovu izgubljenu ovcicu :lol:

Počalji  Angel22 taj Sub Dec 12, 2009 4:16 pm

Confused_gal ::E ovako...
ja sam sada treci razred gimnazije i eto sinula mi ideja da me interesuje arhitektura Razz
znaci,mi nemamo tehnicko ni likovno,tako da sam sa tim imala iskustva samo u osnovnoj i moram reci da mi je tehnicko islo dobro ali umjetnicko crtanje sam izbjegavala i nekako se nikad nisam ni trudila,jer sam bila ubjedjena da to meni nikad nece trebati Suspect
e sad..zanima me sta je najvaznije za ovaj fax,da li nekakav prosjecan covjek moze da ga zavrsi i da li moram biti bas nadarena za crtanje? i kolika je mogucnost da za nekih 1.5 godinu savladam crtanje? cheers
takodje,koji su tu najvazniji predmeti,je li matematika ima bitnu ulogu ili vise nekakva sklonost i logika za crtanje?
u kojoj mjeri je uvedena bolonja,je li moras biti prisutan na predavanjima i da tako kupis bodove?
eto,to za sada. molim sto vise konkretnih i iskrenih odgovora.
hvala Wink

Pa pazi, ja bih ti savetovao da pogledas rubrike o arhitektonskom fakultetu na forumu (prve dve teme). Tu ti pise okvirno oko fakulteta i prijemnog, i bas je iscrpljena tema i trebalo bi procitati. Smile

Za ovaj fax ti treba pre svega da shvatas prostor i mogucnost da ga zamislis, da vesto baratas elementima u kompoziciji. Crtanje jeste bitan element i provlaci se kroz sve godine studija (razne skice, ideje, vizije, itd) tako da je neophodno da znas to. Postoje pripreme koje traju godinu dana (uglavnom pocinju u septembru ili u oktobru - i o tome ima vise informacija u spomenutim rubrikama. Smile

Matematika, kao predmet se javlja u samo u prvoj godini i radi se fraktalna geometrija (ne brini nije nista strasno, po meni je dosta sve svedeno i ne radi se bas prava matematika).

Svi predmeti su koncipirani kao istrazivanje i projektovanje - pravljenje maketa, crtanje objekata i urbanistickih kompozicija, ispitivanje forme i slicno... Tu ti je jedino potrebno da shvatas i razumes prostor, da ga vidis i osecas. Dakle, te linije na crtezu moraju imati nekog smisla bolje receno. Smile Ovo je uopsteno da ne bi zalazio u problematiku svakog predmeta posto ih ima podosta... Takodje ima na forumu o tome vise reci.

Bolonja je 100% primenjena kod nas, kao i princip trzista.... Dakle te poene (ESPB - evropski sistem prenos bodova) dobijas kad polozis ispite (jedna godina je 60 ESPB).... Nema prenosenja ispita u narednu godinu (moras sve da polozis). Sistem skolovanja je 3+2 (1. stepen - bachelor (tri godine) i 2. stepen - master (dve godine)... Skolarina je 240 000 dinara za samofinansirajuce (otprilike sad oko 2500 evra). I ovoj problematici ima dosta reci na forumu.

Ja sam ti ovako uopsteno napisao, posto ima vec otvorenih tema na forumu tako da bi to trebalo pogledati. Smile
Angel22

Broj poruka : 434
Godina : 30
Datum upisa : 31.01.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu